Foil Maania – osa I

Foil_osa_I

Jah, nii on, ma olen samuti foili maaniaga kaasa läinud. Esimest korda nägin foili oma silmadega möödunud aastal Pärnus, kui Heiki Gross antud riistapuul ringi tuiskas ja seda hetkel mil kõik teised tuulepuuduse tõttu kaldale kobisid. Tol hetkel ei tundunud asi minu jaoks veel põnev. Kuid asi sai uued pöörded, kui LF oma KiteFish Foil’iga välja tuli. Kui siiani olid turul pakutud lohe foilid hinnaklassis 3000+ eurot, siis Eestis saame LF’i lauda pakkuda hinnaga 1499 eurot, mis teeb asja juba palju huvitamaks.
Jah, turul pakutakse carbon high-tech laudasid, mis kindlasti on kergemad, kuid võrreldes LF’i lauaga, mitte palju. Carboni asemel kasutab LF alumiiniumi ja klaasplasti, mis võtab paremini lööke vastu kui foili jalg või uimed peaks kohtama kivi või põhja.
Soodne hind ja vastupidavad materjalid ning ongi olemas foil, mis jõuab massidesse. Üks asi mis LF’i foili puhul veel on hea – laud on eraldi kasutatav, kruvid Fish’ile väiksed uimed alla ja ongi olemas laud, millega mõnus ja lõbus sõita, seal kus vesi madal.
LF on laua kokkupanemise nii lihtsaks tehtud, et isegi 6 aastane saaks sellega hakkama. Ja LF tühja koha pealt antud teemaga ei tegele, punti on võetud selline mees nagu Mike Murphy, nii et jalgratta leiutamise vaev on vahele jäetud, seega asi töötab.