Kuidas ma 10 aastat sama lohega sõitsin

IMG_1237

Kui oled tüüp, kes ostab endale täiskomplekti lohevarustust, et seda 5 järgmist hooaega garaažis lahtipakkimatta kiles hoida, siis pole sul mõtet edasi lugeda – oled varustuse hoidmises ja säilitamises juba viimasele levelile jõudnud.

Usutavasti oled teine tüüp, see, kes on endale paari tonni eest kunagi soetanud korraliku lohesurfi varustuse, täiskomplekti: lohe, laud, saapad, vest, trapets, kalipso, kiiver ja nüüd kasutad seda vähemalt korra elus, või igal suvel paar korda.

Kindlasti on kulukamaid hobisid, aga odav lõbu see lohetamine pole. Tahad arvuta välja, kui palju maksab hooaja lõikes üks sõidupäev sinu kulla-kalli varustusega. See pole väike number – tee tehe!

Muidugi kõike ei saa, ei taha ega viitsigi keegi rahasse ümber lüüa, kuid oma kogemuse põhjal teame, et iga euro investeerituna lohesurfi ei ole raisatud, nagu ka ükski sekund, mis surfamisele kulutatud või varustuse hooldamisele.

Kuna enamus lohetegijaid on tootearendusega jõudnud nelja liini ja chicken loop’ini, siis ei pea igal uuel hooajal kamasid vahetama. Seega on mõistlik olemasolevat varustust heaperemehelikult hoida ja käidelda, et see kestaks ja merelt hea emotsiooni aitaks koju tuua.

6 rutiinset tegevust peale igat rannasessiooni, mis aitavad su lohevarustusel kauem kesta:

  1. Kui sa parasjagu ei sõida ehk teed rannas pikema sõidupausi, siis paki varustus kokku, et see ei vedeleks niisama päikese ja liiva käes, sest mõlemal on suured musklid hävitamiseks. Jah, isegi Eestis on see lüke vajalik, rääkimata kuskil ekvaatori all pikemalt pikutamisest.
  2. Kui oled lohe täis pumbanud, siis viska liivast puhastatud pump lohekotti sisse. Pumpa õlita regulaarselt.
  3. Paki kotti alati täiesti kuiv lohe, eriti kui see jääb sinna nädalateks seisma.
  4. Puhasta alati lohe ja liinid liivast ning vetikatest enne, kui need kotti järgmist sessiooni ootama jätad.
  5. Kui oled kamasid kokkupakkides liinid poomile kerinud, siis loputa poom meres liivast puhtaks, muidugi juhul kui liinid on juba märjad. Kui poom ja liinid jäid peale sõitu kuivaks, siis pole mõtet neid vees leotada, siis hoopis koputa liiv maha ja pista poom kotti. Kui aga leotasid poomi ja liine, siis ära unusta kodus ka poom kuivama riputada.
  6. Kui pakkisid rannas märja ja liivase lohe kotti, siis võta kuskil, kus leidub piisavalt ruumi, esimesel võimalusel lohe välja, pumpa see täis ja puhasta hoolega liivast. Seejärel kuivata lohe ning alles siis paki eeskujulikult kokku ja pista tagasi puhtasse kotti hoiule.
  7. Mis see seitsmes nipp oligi? Ei tulegi midagi olulist rohkem meelde, kui sina tead mõnda head rutiini, siis jaga julgelt!

Varustuse hooletu kasutamine lühendab selle eluiga, heaperemehelik hoidmine pikendab aga kordades.