LF’i tiimi lohetaja Madis Kaljur Paradiisisaarel

11043167_1543913475897695_7915010308163890118_n

Madis sai tuult tiibadesse lendamaks Kariibidele, avastamaks sealset surfielu, tänu ühele Eesti tüdrukule.


Kadri on saarel elanud ligi 12 aastat ning oli üks esimesi, kes Turks’i ja Caicose saarel lohet sõitma hakkas. Jutt helesinisest merest, soojast veest, ideaalsest tuulest ja päikesest pani otsusele punkti. Jah – see on koht, kus võiks mõnda aega elada. Suund Paradiisisaarele sai võetud jaanuarikuu lõpus.

Allolevad tekstiread on mõned üksikud katked elust paradiisis, kus arusaadavalt palju mahti arvuti taga kirjutamiseks ei ole 🙂

Meie esimene avastus oli rand Grace Bay, mis on maailma top randade edetabelis teisel kohal. See türkiissinine meri, mis vastu vaatas, oli alguses ikka päris võõras kuid meeletult ilus. Kohalikud on öelnud, et sellega ei harjugi ära – ikka ja jälle vaatad ning imetled.

Ühel pühapäeval võtsime ette mõnusa väljasõidu saare loodepoolsemasse punkti. Liikusime kaljudel, millelt avanes merele suurepärane vaade. See oli vaikne ja asustamata kants, kuhu vahel mõni turist ka ära eksib. Kui sellistes kohtades ringi uidata, siis võib nii mõndagi märgata, nagu meiegi teele sattus kotkapesa, mis kohe ka kaamera ette jäi.

Üks lahe tripp viis meid paadiga väikese saarestiku vahele. Jällegi inimtühi, privaatne ja super koht lohesurfiks. Oli mõnus vaadata, kuidas meiega tripil kaasas olnud lohesurfarid laguunide vahel liuglesid, erinevaid õhulende ja trikke sooritasid.

See oli mu üks parimaid surfipäevi viimase aasta jooksul, kuna tuul oli piisavalt tugev ja võib öelda, et kohati oli seda isegi liiga palju – 12m Envy käis korralikult üle. Kasutades ära loodusjõude ja olustikku, proovisin oma lemmiktrikke teha, nagu näiteks kiteloop handlepass, backmobe, blindjudge jne.

Kui selle spotiga tutvus tehtud ning sõidud sõidetud viis meie tee vana laevavraki juurde. Laev oli 8 aastat tagasi karidele sõitnud ja nüüd ta siis seisab seal ning pakub lohesurfaritele silmailu. Surfareid siia aegajalt ikka satub, kuna vrakk asub saare ühe populaarsema surfiranna Long Bay läheduses. See koht pakub palju avastasmirõõmu ka fotograafidele.

Madis

Meie soovime Madisele mõnusat seikluse jätku!
PS! Paradiisis ei maksa madusid usaldada! 🙂