“Mind juba ei koti!”

madise_pakk

“Mind juba ei koti!”: oli uhke süsinikkerega Lohe Plaat endas päris kindel. Riiulilt noogutasid Surfikas ja Kaablikas talle tunnustavalt kaasa, sest see otsekohene tugev Plaat oli tõesti tegija vend, ranna kõige kõvem laud ja mõistlik on sellisele kaasa ümiseda. Kes kurat tihkab steroide täis ilu kotti toppida? Mitte keegi. Ilu ei sünni kotti panna.

Nädala paari jagu polnud Lohe Plaati kuskil näha, kuid järsku oli ta tagasi. Ta oli räsida saanud, kõikjalt vaatasid vastu armid ja mõlgid. Surfikas ja Kaablikas arvasid sellepeale, et parem on ikkagi kotis püsida.

###

Eks see nii olegi, sest õnnetus ei hüüa tulles. Igati mõistlik on oma varustust transportida kotis. Kott hoiab su varustuse tervena ning ka auto puhtana.

Igapäevaseks kasutamiseks on mugav võtta ligi kerge kott, nagu näiteks Day Tripper, mis mahutab kenasti su laua koos saabastega ning vesti, kiivri, rannalina ka. Kui juba suuremad ja kaugemad reisiplaanid teostumas, siis on mõistlik leida kott kuhu mahutad ära kõik vetteminekuks vajaliku. Kuna suuremas koguses varustus kaalub liiga palju, et seda kõike õlal või käeotsas tassida, siis mugavaks transpordiks peab kott kindlasti ratastel liikuma.

Loomulikult on hea, kui kotil on sees pehmendused, mis kaitsevad varustust lennujaamapersonali argifrustratsiooni vastu. Eriti oluliseks saab see surfilaudade lennutamisel ühest riigist teise. Ülim surfilaudade transakott on LF valikus World Surf Traveller, mis mahutab vabalt kaks surfikat, kolm lohet ja muud väiksemat kama. Coffin Bag on sama versioon aga twin-tip’i meeste jaoks. GoLF’i kotti mahutad paar pikemat twin-tip’i, lohed ja kui check-in’is hea jutumees oled, siis hoiad nii mõnegi õlle raha kokku, sest kotiga kaasas on sul ju golfi mitte surfivarustus.

Ei kotita juba reisi.

Hüva reisi!