Tahaks hüpata ja kohe väga kõrgele!

Picture 1

Hüppamine kõrgele ja kaugele on lohesurfi lahutamatu osa, see köidab rannas olijate tähelepanu ning olgem ausad, see on ka üks põhjustest, miks Sa lohesurfiga tegelema hakkasid. Nüüd, kui sul on piisavalt oskusi, et hakata mõtlema kõrgetele hüpetele või oled juba proovinud, aga midagi jääb justkui puudu, siis vaata üle hüppetehnika, eriti lohe juhtimine ning lauaga kantimine.

Alustame lohe juhtimisest. See on imelihtne, vii lohe kella üheteiskümnelt ühe peale, tõmba samal ajal poomi pisut peale, kuid mitte päris lõpuni. Samal ajal kandi lauaga tugevasti lohele vastu ning vabasta kant siis, kui liigutad lohet kella ühelt kaheteistkümnele tagasi, siis juba poomi lõpuni peale tõmmates. No ja siis veel pehme maandumine … aga seda kõige oled juba kümneid kordi videodest näinud.

Millest videodes tihti ei räägita on hüppamiseks sobilik varustus. Kindlasti on võimalik iga lohe ja lauaga hüpata, kuid kõrgeteks õhulendudeks on mõned lohed paremad kui teised. Mis teeb lohest big air’i lohe? Lühidalt öeldes aspect ratio (AR), ehk siis lohe pikkus jagatud lohe laiusega. Mida kitsam lohe seda suurem AR. Suurema AR’iga lohed liiguvad kiiremini ning tekitavad suurema tõstejõu, mis võimaldabki sul teha kõrgeid õhulende. Abiks on veel nõks lühemad liinid, vahemikus 18-20m, mis annavad lisajõudu ja võimaldavad lihtsamalt loop’ida. Kuid see ei tähenda, et väiksema AR lohega kõrgele hüpata ei saaks, kindlasti saab, oluline on ikka see, kes poomist kinni hoiab.

Suurte hüpete tegemiseks ei ole laud nii määrav, peale selle et oleks twin-tip ning kerge ja millega oleks lihtne kantida. Kas paned lauale jala-aasad või sõidad saabastes, pole määrav, oluline on, et ennast kindlalt tunneksid.

Liquid Force’i lohede valikust on AR’i hinnates parim big air’i lohe Wow, mis on ideaalne ka lainesurfiks. Samas, Brandon Scheid teeb NV’ga õhulende, mis võtaks igalühel meist hinge kinni. Laudadest sobib hästi Element, Carbon Drive, Echo, Aloha, millel peal Pro jala-aasad või siis LFK saapad.

Kuid, mis peamine, kõrgeid hüppeid ürita siis, kui oled juba piisavalt kogenud ning tingimused on sobivad (nt piisavalt sügav vesi maandumiseks, stabiilne tuul), oluline on ikka terveks jääda, et saaksid tuuliseid päevi lohetades nautida.